Psychosomatika koktání

Kniha na 184 stranách vysvětluje příčinu koktání a provádí Vás principy koktání (blokování) spolu s mnoha příklady z praxe a 35 cvičeními, které si máte možnost vyzkoušet a změnit pomocí nich svou řeč.

Kniha je přímo pro ty, kteří koktají, a je sestavená tak, aby Vás provedla na Vaší cestě za plynulou řečí. Může být velmi užitečná i pro ty, kteří chtějí těm, kdo koktají, pomoci, protože mimo jiné popisuje to, co se pro toho, kdo koktá, odehrává. Doporučený minimální věk čtenáře je 15 let.

Bonusem v knize je rozbor filmu Králova řeč z pohledu terapie koktání. Co vlastně Logue dělal, když pomáhal budoucímu králi přestat koktat?

„S balbutismem zápasím a zároveň se mu věnuji již několik let. Myslím si, že se mi částečně podařilo transformovat svou řeč a to i díky technikám, které jsou popsány v této knize. Některé z nich jsem znal, jiné pro mě byly nové. Knihu bych ocenil zejména pro její komplexnost a praktické cvičení. Myslím si, že nemá v ČR obdoby. Nabízí novátorský přístup ke koktavosti, která je dle mého názoru u nás na okraji pozornosti a i odborná znalost lektorů, koučů, logopedů, atd., není na vysoké úrovni. Snad se to v budoucnu změní.“ – Martin

„Jedná se o ojedinělou publikaci, která vyšla v ČR. Velké kouzlo je v tom, že jí napsal autor, který sám prošel problematikou koktání, takže není to jen kniha o teorii, ale hlavně vychází z autorovy vlastní praxe. Pro mě osobně je zmíněná kniha velkou výzvou, jak změnit nejen své koktaní v plynulou řeč, ale zároveň mě přivádí k poznatkům, že je potřeba změnit i svůj životní postoj. Vždy jsem si myslel, že koktání je vrozená vada. Díky knize, potažmo panu Pokorovi, jsem konečně zjistil, proč koktám a na základě toho vím, že lze toto koktání transformovat v plynulou řeč. Navíc jsem si uvědomil při četbě spoustu postřehů, které ovlivňují můj život a o kterých jsem dřív vůbec nevěděl. Dřív, když jsem se zakoktal, jsem to bral jako výčitku, sebezklamání. V tomto ohledu mě kniha otevřela oči a vím, že není nutné se nějak trápit, když se něco nepodaří. Osobně se domnívám, že tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného koktajícího člověka a to proto, že skutečně může změnit jeho řeč.“ – Milan

Od příčiny až po léčbu

Kniha popisuje příčiny koktání, rozebírá nejdůležitější aspekty koktání, vysvětluje základní principy a pomocí příkladů z mé praxe a návrhů na cvičení dává návod na změnu.

Koktavost vzniká v postojích, záměrech a přesvědčeních o komunikaci, které jsou závislé na situacích, ve kterých se mluvčí nachází. Emoce hrají také svou roli. Toto vše spoluvytváří koktání, aniž by si mluvčí toto všechno musel uvědomovat.

Proč hraje roli naše podvědomí? Jde totiž o vnímání sebe sama a svého okolí. Jistě existují situace či periody, kdy se Vám mluví lépe a kdy se Vám mluví špatně. Umíte mluvit, jen v některých (či skoro všech) situacích Vás postihují řečové bloky.

Objevte sílu dosahování osobních cílů skrze cvičení na různé aspekty koktavosti. Dosáhněte plynulé řeči bez námahy.

Objednejte si knihu:

Cena 350 Kč (osobní převzetí); +35 Kč při zaslání poštou v ČR (+155 Kč na Slovensko). Platba bankovním převodem.

Z důvodu kapacit knihy rozesílám jednou týdně, tak se může stát, že na svou knihu budete několik dní čekat.

Doručení (vyžadováno)
Česká poštaosobně v Líšnici, Praha-Západ

Platba probíhá bankovním převodem před odesláním knihy. Údaje k platbě Vám budou zaslány e-mailem po odeslání této objednávky.