Individuální sezení

Transformace koktání v plynulou a sebevědomou mluvu má často hluboký dopad na naši spokojenost. Cítíme-li se jako oběti, rukojmí, zablokovaní či uvěznění, vytrácí se nám vnitřní radost, klid a pocit bezpečí. Na druhou stranu, pokud cítíme volnost k tomu být kreativní a k vyjádření sebe sama kdykoliv a kdekoliv chceme, omezení pro nás přestanou existovat. Nemusíme pak už žít v našich hlavách, můžeme jít ven a sdílet naše znalosti, zkušenosti a myšlenky s ostatními. Vliv změny řeči tak může mít obrovský vliv na kvalitu našeho života.

Ve svém individuálním přístupu využívám své více než dvacetileté zkušenosti s koktáním, jakož i zkušenosti ostatních, transformační koučink a poznatky ostatních expertů v této oblasti včetně vědeckých výzkumů. Mluvit podle svých představ je úžasný pocit, který chci zprostředkovat ostatním.

Zažíváme situace, kdy prožíváme plynulou řeč bez námahy, např. když jsme sami. Mluvit plynule tedy umíme. Jak tedy přenést naše nastavení z těchto situací i na situace, ve kterých se trápíme? Jak se liší naše nastavení v situacích kdy mluvíme v klidu a plynule od situací, kdy prožíváme koktavost? Co odlišného prožíváme? Co si v těchto situacích myslíme sami o sobě a o ostatních? Toto je několik otázek, na které máme příležitost se podívat…

Individuální zaměření

Koktání nelze uchopit jako jednoduchou příčinu a následek, není to zlomená končetina. Podle aktuálních poznatků, koktání je projevem našeho chování, emocí, vnímání, přesvědčení, úmyslů, fyziologických reakcí, potřeby kontrolovat a dalších faktorů. Tyto elementy jsou propojené a vzájemně interagují, složitost systému koktání může dokládat neúspěchy přístupů vyléčit koktání způsobem ‚příčina je to, tak dělejte tohle.‘ Více o podstatě koktání sdílím v článku Proč trpíme koktáním? Příčina neplynulé řeči.

To, že je tento systém složitý, neznamená, že s ním nic nezmůžeme. Je to indikace, že potřebujeme přístup, který zahrnuje celého člověka. Kromě zaměření se na řeč samotnou je důležité být si vědom svých pocitů, přesvědčení, postojů, vnímání a úmyslů, neboť ty se s naší řečí vzájemně ovlivňují a jsou klíčem k naší plynulosti.

Magická pilulka neexistuje, ale můžeme získat mnohem víc

Občas za mnou někdo přijde s dotazem či přáním, zdali ovládám nějakou rychlou hypnózu nebo mám snadné řešení bez námahy. Takové řešení ale z podstaty problému neexistuje. Plynulá řeč není zadarmo, vyžaduje odhodlání a trpělivost. Výsledky se nemusí dostavit ihned, ale dostaví se, pokud víme, jak na to. Samotná cesta za plynulostí je zkušeností, na kterou mnoho z těch, kteří jí dosáhli, velmi rádi vzpomínají. Jde totiž o demonstraci toho, že mi na sobě záleží, jde o vyjádření lásky k sobě samotnému.

Nemůžu říct, že mě těší, že jsem kdysi koktal, ale když se na sebe podívám nyní, cítím, že mám velmi velkou výhodu oproti hodně lidí v oblasti porozumění sebe sama. Myslím, že projít si tímto procesem buduje tuto schopnost, takže kdokoliv, kdo absolvuje tuto práci, jeho cíl bude mnohem víc naplňující než jen konec koktání. Jeho život se stane opravdu hezkým. [Jack Menear]

Pro koho: kdokoliv kdo chce vyřešit své koktání (věk 7+).

Forma: Individuální. Sezení trvá obvykle hodinu (obecně dle domluvy a potřeb klienta). Osobně (Líšnice 33, Praha-Západ), také možnost telefonu/Skype. Kontaktujte mě a domluvte si své individuální sezení.

Do 24 hodin po prvním sezení máte nárok uplatnit 100% vrácení platby za sezení. Nemáte tak co ztratit.

Ceník

Cena jednoho sezení činí 600 Kč. Každé sezení trvá 60 min, první sezení může trvat až 80 min podle individuálních potřeb.

Doporučuji sezení jednou za 2 až 4 týdny. Budete mít tak možnost si v praxi dostatečně vyzkoušet to, čemu jste se věnovali. Je skvělé dělat pokrok na sezení a ještě lepší je předvést ho v běžném životě.